15 lat doświadczenia, ponad 120 zadowolonych klientów
Zapraszamy do współpracy

Frezowanie, czyli rozwiercanie przewodu kominowego jest najlepszym sposobem do powiększenia przekroju wąskiego przewodu kominowego i przygotowanie do zainstalowania wkładu żaroodpornego. W ten sposób unika się kosztownych, czasochłonnych i uciążliwych prac związanych z przebudową kominów systemem tradycyjnym.

Technika jaką się posługujemy zwana jest frezowaniem komina techniką diamentową. Jest to idealny sposób na powiększenie istniejącego przekroju komina bez naruszania jego konstrukcji i umożliwia usunięcie z przewodu wystających drutów zbrojeniowych czy elementów żelbetonowych. Dzięki tej metodzie możliwe jest znaczne poprawienie parametrów przepływu spalin, bez konieczności rozbiórki całej konstrukcji.

Przeprowadzenie remontu komina jest czynnością niezbędną do prawidłowego funkcjonowania całości układu odprowadzającego spaliny z paleniska do atmosfery. Ciemne plamy na powierzchni komina, charakterystyczny zapach spalin wewnątrz domu i pęknięcia na ścianach działowych pomiędzy pomieszczeniami a kominem są już ostatnim dzwonkiem sygnalizującym konieczność restauracji komina.

Pierwszym etapem renowacji przewodu kominowego jest frezowanie / rozwiercenie komina. Frezowanie komina jest konieczne w celu wyrównania wszelkich nierówności wewnątrz ciągu wentylacyjnego, wynikłych wskutek ciągłej eksploatacji, przeciążeń, oddziaływań cieplnych itd. Drugi etap to instalcja wkładu kominowego wykonanego ze stali żaroodpornej i kwasoodpornej. Dzięki tym właściwościom wkład kominowy jest odporny zarówno na ulatniające się, kwaśne produkty spalania, jak też na wysoką temperaturę powstałą w obrębie paleniska. W skład zestawu montowanego przez profesjonalną firmę wchodzą przede wszystkim: rury, łączniki, wyczystka i element odprowadzający kondensat.

Czym jest frezowanie komina? Czyli jak to robimy.

Rozwiercanie kominów (frezowanie) to bardzo skuteczna metoda, której głównym celem jest przede wszystkim poprawienie wydajności komina. Ogromną zaletą frezowania jest bardzo wysoka skuteczność, bezinwazyjność oraz stosunkowo niewysokie koszty inwestycji. Dzięki tej metodzie nie ma potrzeby rozbierania cegieł, wiercenia, albo co najgorsze burzenia ścian.

Kiedy frezowanie komina jest opłacalne?

Rozwiercanie kominów jest wskazane w sytuacji, kiedy to stwierdzona zostanie nieszczelność komina wewnątrz budynku mieszkalnego. Jeżeli zauważymy nadmierne odkładanie się sadzy wewnątrz komina, to wyraźny sygnał, że jak najszybciej należy skontaktować się z nami. Frezowanie kominów jest wskazane również wówczas, kiedy to przekrój komina jest za mały, aby zastosować piec.

Nasza firma została doceniona przez jednego z największych producentów systemów odprowadzania spalin ze stali szlachetnych w Polsce - MK Żary Systemy Kominowe.


Zobacz nasze realizacje i projekty