15 lat doświadczenia, ponad 120 zadowolonych klientów
Zapraszamy do współpracy

Wkład kominowy typu ALUFOL jest przeznaczony do ochrony wnętrza przewodu kominowego przed agresywnym działaniem spalin gazu ziemnego o temperaturze do 160°C. Doskonale nadaje się również do uszczelniania przewodów wentylacyjnych. ALUFOL to rękaw wielowarstwowy służący do uszczelniania i zabezpieczania przewodów spalinowych i wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, przemysłowych i innych, niezależnie od kształtu przewodu kominowego.

Zaletą wkładu kominowego ALUFOL jest możliwość dokładnego skopiowania kształtu przewodu kominowego, dlatego zastosowanie tej metody pozwala zachować dotychczasowy przekrój kanału spalinowego lub wentylacyjnego. Dużym atutem wkładów kominowych ALUFOL jest możliwość ich stosowania w przewodach kominowych z miejscowymi krzywiznami oraz przewężeniami, unikając w ten sposób uciążliwych dla mieszkańców robót budowlanych prowadzonych wewnątrz budynków, jak rozkucia, przebicia czy przemurowania.

ALUFOL jest kwasoodporny, gazoszczelny, wodoszczelny, chemicznie obojętny, nienasiąkliwy, odpowiednio odporny na tarcie, z wyjątkiem stalowych strun i szczotek. Gładka powierzchnia wkładu kominowego ALUFOL znacząco zwiększa ciąg kominowy. Okres trwałości wkładu kominowego ALUFOL został określony na podstawie badań i doświadczeń, na co najmniej 20 lat. Montaż wkładu ALUFOL trwa około jednej godziny i eliminuje wszelkie uciążliwe roboty budowlane związane z przebudową i remontem kominów systemem tradycyjnym.


Zobacz nasze realizacje i projekty